Cimarron Valley Softball League 2019 Results


Monday, June 3, 2019 @ 8:00pm
Final
Guthrie Pink Panthers (8U) 0
Watonga Eagles (8U) 10
 
Monday, June 3, 2019 @ 6:30pm
Final
Watonga Eagles (8U) 14
Guthrie Pink Panthers (8U) 0
 
Thursday, May 30, 2019 @ 8:00pm
Final
Kingfisher - Voth (10U) 11
Lady Jays - Cormier (10U) 1
 
Thursday, May 30, 2019 @ 8:00pm
Final
Watonga Belles (8U) 1
Guthrie Lady Jays (8U) 0
 
Thursday, May 30, 2019 @ 8:00pm
Final
Guthrie Pink Panthers (8U) 4
Kingfisher-Goodwin (8U) 5
 
Thursday, May 30, 2019 @ 6:30pm
Final
Lady Jays - Cormier (10U) 1
Kingfisher - Voth (10U) 9
 
Thursday, May 30, 2019 @ 6:30pm
Final
Guthrie Lady Jays (8U) 0
Watonga Belles (8U) 1
 
Thursday, May 30, 2019 @ 6:30pm
Final
Kingfisher-Goodwin (8U) 3
Guthrie Pink Panthers (8U) 9
 
Tuesday, May 28, 2019 @ 8:00pm
Final
Cashion Wildcats (10U) 0
Lady Jays - Girard (10U) 6
 
Tuesday, May 28, 2019 @ 6:30pm
Final
Lady Jays - Girard (10U) 12
Cashion Wildcats (10U) 4
 
Thursday, May 23, 2019 @ 8:00pm
Final
Lady Jays - Girard (10U) 7
Kingfisher - Voth (10U) 7
 
Thursday, May 23, 2019 @ 6:30pm
Final
Kingfisher - Voth (10U) 2
Lady Jays - Girard (10U) 5
 
Thursday, May 16, 2019 @ 8:00pm
Final
Guthrie Lady Jays (8U) 0
Okarche-Schwarz (8U) 13
 
Thursday, May 16, 2019 @ 6:30pm
Final
Okarche-Schwarz (8U) 13
Guthrie Lady Jays (8U) 2
 
Tuesday, May 14, 2019 @ 8:00pm
Final
Crescent-King (10U) 0
Lady Jays - Girard (10U) 6
 
Tuesday, May 14, 2019 @ 8:00pm
Final
Guthrie Lady Jays (8U) 4
Kingfisher-Goodwin (8U) 6
 
Tuesday, May 14, 2019 @ 8:00pm
Final
Kingfisher - Voth (10U) 3
Crescent-Williams (10U) 8
 
Tuesday, May 14, 2019 @ 8:00pm
Final
Watonga Belles (8U) 13
Okarche-Mueggenborg (8U) 2
 
Tuesday, May 14, 2019 @ 6:30pm
Final
Lady Jays - Girard (10U) 10
Crescent-King (10U) 0
 
Tuesday, May 14, 2019 @ 6:30pm
Final
Crescent-Williams (10U) 1
Kingfisher - Voth (10U) 5
 
Tuesday, May 14, 2019 @ 6:30pm
Final
Kingfisher-Goodwin (8U) 4
Guthrie Lady Jays (8U) 1
 
Tuesday, May 14, 2019 @ 6:30pm
Final
Okarche-Mueggenborg (8U) 4
Watonga Belles (8U) 7
 
Monday, May 13, 2019 @ 8:00pm
Final
Guthrie Pink Panthers (8U) 8
Kingfisher-Prim (8U) 1
 
Monday, May 13, 2019 @ 8:00pm
Final
Kingfisher - Hartman (12U) 9
Crescent Tigers (12U) 0
 
Monday, May 13, 2019 @ 8:00pm
Final
Watonga Eagles (8U) 6
Okarche-Schwarz (8U) 2
 
Monday, May 13, 2019 @ 6:30pm
Final
Kingfisher-Prim (8U) 0
Guthrie Pink Panthers (8U) 5
 
Monday, May 13, 2019 @ 6:30pm
Final
Okarche-Schwarz (8U) 0
Watonga Eagles (8U) 8
 
Monday, May 13, 2019 @ 6:30pm
Final
Okarche Warriors (10U) 10
Lady Jays - Cormier (10U) 1
 
Monday, May 13, 2019 @ 6:30pm
Final
Crescent Tigers (12U) 12
Kingfisher - Hartman (12U) 5
 
Thursday, May 9, 2019 @ 8:00pm
Final
Cashion Wildcats (8U) 9
Okarche-Mueggenborg (8U) 5
 
Thursday, May 9, 2019 @ 8:00pm
Final
Watonga Belles (8U) 4
Crescent Tigers (8U) 3
 
Thursday, May 9, 2019 @ 8:00pm
Final
Crescent-Williams (10U) 8
Cashion Wildcats (10U) 1
 
Thursday, May 9, 2019 @ 8:00pm
Final
Lady Jays - Girard (10U) 15
Kingfisher - Hux (10U) 0
 
Thursday, May 9, 2019 @ 6:30pm
Final
Crescent Tigers (8U) 5
Watonga Belles (8U) 5
 
Thursday, May 9, 2019 @ 6:30pm
Final
Cashion Wildcats (10U) 1
Crescent-Williams (10U) 7
 
Thursday, May 9, 2019 @ 6:30pm
Final
Kingfisher - Hux (10U) 0
Lady Jays - Girard (10U) 10
 
Thursday, May 9, 2019 @ 6:30pm
Final
Okarche-Mueggenborg (8U) 0
Cashion Wildcats (8U) 7
 
Tuesday, May 7, 2019 @ 8:00pm
Final
Hennessey Eagles (8U) 2
Guthrie Lady Jays (8U) 1
 
Tuesday, May 7, 2019 @ 8:00pm
Final
Kingfisher-Prim (8U) 0
Okarche-Schwarz (8U) 13
 
Tuesday, May 7, 2019 @ 8:00pm
Final
Guthrie Pink Panthers (8U) 11
Crescent Tigers (8U) 9
 
Tuesday, May 7, 2019 @ 8:00pm
Final
Kingfisher-Goodwin (8U) 6
Okarche-Mueggenborg (8U) 3
 
Tuesday, May 7, 2019 @ 8:00pm
Final
Kingfisher - Voth (10U) 7
Okarche Warriors (10U) 0
 
Tuesday, May 7, 2019 @ 8:00pm
Final
Watonga Eagles (8U) 15
Cashion Wildcats (8U) 6
 
Tuesday, May 7, 2019 @ 6:30pm
Final
Okarche Warriors (10U) 0
Kingfisher - Voth (10U) 1
 
Tuesday, May 7, 2019 @ 6:30pm
Final
Crescent Tigers (8U) 0
Guthrie Pink Panthers (8U) 11
 
Tuesday, May 7, 2019 @ 6:30pm
Final
Guthrie Lady Jays (8U) 2
Hennessey Eagles (8U) 4
 
Tuesday, May 7, 2019 @ 6:30pm
Final
Cashion Wildcats (8U) 0
Watonga Eagles (8U) 7
 
Tuesday, May 7, 2019 @ 6:30pm
Final
Okarche-Schwarz (8U) 13
Kingfisher-Prim (8U) 0
 
Tuesday, May 7, 2019 @ 6:30pm
Final
Okarche-Mueggenborg (8U) 2
Kingfisher-Goodwin (8U) 0
 
Monday, May 6, 2019 @ 8:00pm
Final
Kingfisher - Click (12U) 8
Cashion Wildcats (12U) 11
 
Monday, May 6, 2019 @ 8:00pm
Final
Cashion Wildcats (10U) 11
Kingfisher - Hux (10U) 6
 
Monday, May 6, 2019 @ 8:00pm
Final
Guthrie Pink Panthers (8U) 0
Hennessey Eagles (8U) 5
 
Monday, May 6, 2019 @ 6:30pm
Final
Hennessey Eagles (8U) 6
Guthrie Pink Panthers (8U) 3
 
Monday, May 6, 2019 @ 6:30pm
Final
Cashion Wildcats (12U) 17
Kingfisher - Click (12U) 0
 
Monday, May 6, 2019 @ 6:30pm
Final
Kingfisher - Hux (10U) 0
Cashion Wildcats (10U) 18
 
Thursday, May 2, 2019 @ 8:00pm
Final
Lady Jays - Girard (10U) 3
Okarche Warriors (10U) 5
 
Thursday, May 2, 2019 @ 8:00pm
Final
Cashion Wildcats (8U) 6
Guthrie Lady Jays (8U) 1
 
Thursday, May 2, 2019 @ 8:00pm
Final
Kingfisher - Lunsford (10U) 3
Crescent-Williams (10U) 5
 
Thursday, May 2, 2019 @ 6:30pm
Final
Guthrie Lady Jays (8U) 1
Cashion Wildcats (8U) 8
 
Thursday, May 2, 2019 @ 6:30pm
Final
Okarche Warriors (10U) 3
Lady Jays - Girard (10U) 4
 
Thursday, May 2, 2019 @ 6:30pm
Final
Crescent-Williams (10U) 7
Kingfisher - Lunsford (10U) 8
 
Tuesday, April 30, 2019 @ 8:00pm
Final
Watonga Eagles (8U) 15
Kingfisher-Goodwin (8U) 0
 
Tuesday, April 30, 2019 @ 8:00pm
Final
Crescent Tigers (8U) 4
Cashion Wildcats (8U) 5
 
Tuesday, April 30, 2019 @ 6:30pm
Final
Kingfisher-Goodwin (8U) 2
Watonga Eagles (8U) 11
 
Tuesday, April 30, 2019 @ 6:30pm
Final
Cashion Wildcats (8U) 7
Crescent Tigers (8U) 5
 
Monday, April 29, 2019 @ 8:00pm
Final
Kingfisher - Hux (10U) 0
Crescent-Williams (10U) 4
 
Monday, April 29, 2019 @ 8:00pm
Final
Crescent-King (10U) 1
Kingfisher - Voth (10U) 6
 
Monday, April 29, 2019 @ 8:00pm
Final
Kingfisher - Click (12U) 10
Kingfisher - Hartman (12U) 12
 
Monday, April 29, 2019 @ 6:30pm
Final
Kingfisher - Hartman (12U) 12
Kingfisher - Click (12U) 2
 
Monday, April 29, 2019 @ 6:30pm
Final
Kingfisher - Voth (10U) 2
Crescent-King (10U) 1
 
Monday, April 29, 2019 @ 6:30pm
Final
Crescent-Williams (10U) 10
Kingfisher - Hux (10U) 0
 
Thursday, April 25, 2019 @ 8:00pm
Final
Kingfisher - Voth (10U) 6
Cashion Wildcats (10U) 3
 
Thursday, April 25, 2019 @ 8:00pm
Final
Okarche-Schwarz (8U) 11
Crescent Tigers (8U) 0
 
Thursday, April 25, 2019 @ 8:00pm
Final
Guthrie Lady Jays (8U) 1
Okarche-Mueggenborg (8U) 1
 
Thursday, April 25, 2019 @ 6:30pm
Final
Okarche-Mueggenborg (8U) 0
Guthrie Lady Jays (8U) 1
 
Thursday, April 25, 2019 @ 6:30pm
Final
Cashion Wildcats (10U) 4
Kingfisher - Voth (10U) 5
 
Thursday, April 25, 2019 @ 6:30pm
Final
Crescent Tigers (8U) 0
Okarche-Schwarz (8U) 12
 
Tuesday, April 23, 2019 @ 8:00pm
Final
Watonga Belles (8U) 1
Guthrie Pink Panthers (8U) 1
 
Tuesday, April 23, 2019 @ 8:00pm
Final
Hennessey Eagles (8U) 2
Watonga Eagles (8U) 10
 
Tuesday, April 23, 2019 @ 6:30pm
Final
Watonga Eagles (8U) 4
Hennessey Eagles (8U) 4
 
Tuesday, April 23, 2019 @ 6:30pm
Final
Guthrie Pink Panthers (8U) 4
Watonga Belles (8U) 11
 
Monday, April 22, 2019 @ 8:00pm
Final
Cashion Wildcats (12U) 4
Kingfisher - Hartman (12U) 12
 
Monday, April 22, 2019 @ 8:00pm
Final
Crescent Tigers (12U) 4
Okarche Warriors (12U) 9
 
Monday, April 22, 2019 @ 8:00pm
Final
Kingfisher - Hux (10U) 1
Okarche Warriors (10U) 3
 
Monday, April 22, 2019 @ 7:00pm
Final
Crescent-Williams (10U) 11
Lady Jays - Cormier (10U) 4
 
Monday, April 22, 2019 @ 6:30pm
Final
Okarche Warriors (12U) 11
Crescent Tigers (12U) 12
 
Monday, April 22, 2019 @ 6:30pm
Final
Kingfisher - Hartman (12U) 11
Cashion Wildcats (12U) 0
 
Monday, April 22, 2019 @ 6:30pm
Final
Okarche Warriors (10U) 7
Kingfisher - Hux (10U) 1
 
Monday, April 22, 2019 @ 6:00pm
Final
Lady Jays - Cormier (10U) 2
Crescent-Williams (10U) 14